Spaces (6.x-3.2) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: Groups
id: Grup-grup

en: Group
id: Grup

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Edit
id: Sunting

en: Variable
id: Variabel

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: True
id: Benar

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Block
id: Blok

en: Overridden
id: Ditimpa

en: here
id: di sini

en: Default front page
id: Halaman depan bawaan

en: Original
id: Asli

en: No groups found.
id: Tidak ada kelompok ditemukan

en: Features
id: Fitur

en: Feature
id: Fitur

en: Revert
id: Kembali

en: Privacy
id: Privasi

en: Permission
id: Kewenangan

en: Context
id: Kontek

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Broken
id: Rusak
