Spaces (6.x-3.4) - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Edit
ar: تحرير

en: Variable
ar: متغير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: True
ar: صحيح

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: Block
ar: الصندوق

en: Overridden
ar: متجاوز

en: Normal
ar: طبيعي

en: here
ar: هنا

en: Default front page
ar: الصفحة الرئيسية الافتراضية

en: Features
ar: الخصائص

en: Revert
ar: استرجع

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Context
ar: السياق

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Other...
ar: آخر...
