Spaces (6.x-3.6) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Variable
fa: متغیر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: True
fa: صحیح

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Default page
fa: صفحه پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Block
fa: بلوک

en: Overridden
fa: رونویسی

en: Normal
fa: عادی

en: here
fa: اینجا

en: Default front page
fa: صفحه اصلی پیش‌فرض

en: Original
fa: اصلی

en: No groups found.
fa: هیچ گروهی پیدا نشد.

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Revert
fa: بازگشت

en: Permission
fa: مجوز

en: Context
fa: زمینه

en: Dashboard
fa: میزکار

en: A post of this type is <strong>private</strong>. Only members of this !typename will be able to see it.
fa: هر پستی از این نوع، <strong>خصوصی</strong> است و تنها برای اعضای این !typename قابل مشاهده است.

en: Saved %title for %space.
fa: %title برای %space ذخیره شد.

en: Other...
fa: سایر...
