Spaces (6.x-3.6) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: Groups
tr: Gruplar

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Edit
tr: Düzenle

en: Variable
tr: Değişken

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: True
tr: Doğru

en: Default
tr: Varsayılan

en: View
tr: Görüntüle

en: Block
tr: Blok

en: Overridden
tr: Değiştirilmiş

en: here
tr: buraya

en: Default front page
tr: Varsayılan ana sayfa

en: Original
tr: Orjinal

en: Features
tr: Özellikler

en: Revert
tr: Geri al

en: Privacy
tr: Gizlilik

en: Permission
tr: İzinler

en: OG settings
tr: OG ayarları

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Dashboard
tr: Pano

en: Broken
tr: Bozuk

en: Only allow numeric UIDs
tr: Yalnızca sayısal UID'lere izin

en: Only allow string usernames
tr: Sadece dize (string) kullanıcı adlarına izin ver

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
tr: Yalnızca seçilen izin bayrağına sahip kullanıcılar bu ekrana erişebilir. "Tüm görünümlere eriş" iznine sahip kullanıcıların, diğer izinlerden bağımsız olarak herhangi bir görünümü görebileceğini unutmayın.

en: Other...
tr: Diğer...
