Spam (6.x-1.0) - en to pl translation catalogue (117 entries)

en: list
pl: lista

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: user
pl: użytkownik

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: function
pl: funkcja

en: Administer
pl: Administruj

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Groups
pl: Grupy

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Comments
pl: Komentarze

en: Action
pl: Akcja

en: unknown
pl: nieznane

en: view
pl: przeglądaj

en: unpublished
pl: nieopublikowane

en: Overview
pl: Przegląd

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Logs
pl: Dzienniki

en: Message
pl: Wiadomość

en: No log messages available.
pl: Brak wiadomości w dzienniku.

en: Weight
pl: Waga

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Node ID
pl: ID zawartości

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: url
pl: odnośnik

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Time
pl: Czas

en: never
pl: nigdy

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Unknown
pl: Nieznany

en: type
pl: typ

en: User
pl: Użytkownik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Options
pl: Opcje

en: Create
pl: Utwórz

en: Update options
pl: Opcje aktualizacji

en: Never
pl: Nigdy

en: From
pl: Od

en: Custom
pl: Własne

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment ID
pl: ID komentarza

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Score
pl: Wynik

en: Filter
pl: Filtr

en: Count
pl: Liczba

en: blocked
pl: zablokowany

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Send
pl: Wyślij

en: operations
pl: operacje

en: General
pl: Ogólne

en: Verbose
pl: Szczegółowość informowania

en: Counter
pl: Licznik

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Referrer
pl: Odsyłający

en: Last
pl: Ostatni

en: Filters
pl: Filtry

en: IP Address
pl: Adres IP

en: comments
pl: komentarzy

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: message
pl: wiadomość

en: The update has been performed.
pl: Aktualizacja została zakończona.

en: published
pl: opublikowany

en: Refine
pl: Uwzględnij

en: Undo
pl: Cofnij

en: @time ago
pl: @time temu

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: Create new account
pl: Utwórz nowe konto

en: Style
pl: Styl

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: comment
pl: komentarz

en: not published
pl: nieopublikowany

en: users
pl: użytkownicy

en: date
pl: data

en: is
pl: to

en: Log level
pl: Poziom logowania

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Feedback
pl: Prześlij opinię

en: Advanced configuration
pl: Zaawansowana konfiguracja

en: User agent
pl: Przeglądarka

en: Report legitimate content
pl: Zgłoś legalną zawartość

en: @type manually marked as spam
pl: @type - ręcznie oznaczone jako spam

en: @type manually marked as not spam
pl: @type - ręcznie oznaczone jako inne niż spam

en: Update filters
pl: Zaktualizuj filtry

en: Important
pl: Ważne

en: Publish content
pl: Publikuj zawartość

en: and
pl: i

en: where
pl: których

en: Mark as not spam
pl: Oznacz jako inne niż spam

en: not spam (@score)
pl: nie spam (@score)

en: @type marked as spam
pl: @type - oznaczone jako spam

en: @type marked as not spam
pl: @type - oznaczone jako inne niż spam

en: URL filter
pl: Filtr adresów URL

en: Please select one or more comments to perform the update on.
pl: Proszę wybrać jeden lub więcej komentarzy, na których dokonana będzie aktualizacja.

en: Matches
pl: Pasuje

en: Filter type
pl: Typ filtra

en: Posted in
pl: Odpowiedź do

en: Delete the selected comments
pl: Usuń wybrane komentarze
