Spam (6.x-1.1) - en to hu translation catalogue (114 entries)

en: list
hu: lista

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: user
hu: felhasználó

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: function
hu: függvény

en: Status
hu: Állapot

en: Administer
hu: Adminisztrál

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Groups
hu: Csoportok

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Action
hu: Művelet

en: unknown
hu: ismeretlen

en: view
hu: megtekintés

en: unpublished
hu: rejtett

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Logs
hu: Naplók

en: Message
hu: Üzenet

en: No log messages available.
hu: Nincs egyetlen rögzített esemény sem.

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Time
hu: Idő

en: URL
hu: Webcím

en: never
hu: soha

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: type
hu: típus

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: action
hu: művelet

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Create
hu: Létrehozás

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: Never
hu: Soha

en: From
hu: Honnan

en: Custom
hu: Egyéni

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Comment ID
hu: Hozzászólás azonosítója

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Score
hu: Eredmény

en: Filter
hu: Szűrő

en: Count
hu: Mennyiség

en: blocked
hu: zárolt

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Send
hu: Küldés

en: operations
hu: műveletek

en: General
hu: Általános

en: Verbose
hu: Részletes

en: Counter
hu: Számláló

en: Users
hu: Felhasználók

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: Last
hu: Utolsó

en: Filters
hu: Szűrők

en: IP Address
hu: IP-cím

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: message
hu: üzenet

en: Spam
hu: Reklámszemét

en: The update has been performed.
hu: A frissítés végrehajtva.

en: published
hu: közzétett

en: Refine
hu: Finomítás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: @time ago
hu: @time

en: unlimited
hu: korlátlan

en: Create new account
hu: Új fiók létrehozása

en: Style
hu: Stílus

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: not published
hu: rejtett

en: mark as spam
hu: megjelölés spamnek

en: date
hu: dátum

en: is
hu: &nbsp;

en: mark as not spam
hu: megjelölés nem-spamnek

en: Posted
hu: Beküldve

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Publish
hu: Közzététel

en: Unpublish
hu: Elrejtés

en: Execute
hu: Végrehajt

en: Feedback
hu: Visszajelzés

en: feedback
hu: visszajelzés

en: Advanced configuration
hu: Haladó beállítások

en: User agent
hu: Ügyfél

en: Important
hu: Fontos

en: Publish content
hu: Tartalom közzététele

en: and
hu: és

en: where
hu: ahol

en: URL filter
hu: URL-szűrő

en: Please select one or more comments to perform the update on.
hu: Legalább egy hozzászólást ki kell választani.

en: Scan
hu: Átvizsgál

en: Matches
hu: Egyezések

en: Filter type
hu: Szűrő típusa

en: Update filter
hu: Frissítési szűrő

en: Posted in
hu: Hozzászólás ehhez

en: Delete the selected comments
hu: A kijelölt hozzászólások törlése
