Spam (6.x-1.1) - en to sv translation catalogue (104 entries)

en: list
sv: lista

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: user
sv: användare

en: Reset to defaults
sv: Återställ till standardvärden

en: function
sv: funktion

en: Administer
sv: Administrera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Username
sv: Användarnamn

en: Email address
sv: E-postadress

en: Groups
sv: Grupper

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Subject
sv: Ämne

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Action
sv: Åtgärd

en: unknown
sv: okänd

en: view
sv: visa

en: unpublished
sv: ej publicerad

en: Overview
sv: Översikt

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: Logs
sv: Loggar

en: Message
sv: Meddelande

en: No log messages available.
sv: Inga loggmeddelanden tillgängliga.

en: Weight
sv: Vikt

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Node ID
sv: Nod-ID

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Update
sv: Uppdatera

en: Time
sv: Tid

en: never
sv: aldrig

en: Statistics
sv: Statistik

en: Unknown
sv: Okänd

en: type
sv: typ

en: User
sv: Användare

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: action
sv: åtgärd

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Options
sv: Alternativ

en: Create
sv: Skapa

en: Update options
sv: Alternativ för uppdatering

en: Never
sv: Aldrig

en: From
sv: Från

en: Custom
sv: Anpassad

en: Comment
sv: Kommentar

en: Comment ID
sv: Kommentarens ID

en: Hostname
sv: Värdnamn

en: Score
sv: Poäng

en: Filter
sv: Filtrera

en: Count
sv: Antal

en: blocked
sv: spärrad

en: Plain text
sv: Ren text

en: Send
sv: Skicka

en: operations
sv: funktioner

en: General
sv: Allmän

en: Verbose
sv: Detaljerad

en: Counter
sv: Räknare

en: Users
sv: Användare

en: Referrer
sv: Hänvisad från

en: Last
sv: Sista

en: Filters
sv: Filter

en: IP Address
sv: IP-adress

en: Regular expression
sv: Reguljärt uttryck

en: The update has been performed.
sv: Uppdateringen har genomförts.

en: published
sv: publicerad

en: Refine
sv: Filtrera

en: Undo
sv: Ångra

en: @time ago
sv: @time sedan

en: unlimited
sv: obegränsad

en: id
sv: ID

en: Create new account
sv: Skapa nytt konto

en: Style
sv: Stil

en: Duplicate
sv: Dubblett

en: not published
sv: ej publicerad

en: date
sv: datum

en: is
sv: är

en: Debug
sv: Felsök

en: Publish
sv: Publicera

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: Execute
sv: Verkställ

en: Feedback
sv: Respons

en: Advanced configuration
sv: Avancerade inställningar

en: Publish content
sv: Publicera innehåll

en: and
sv: och

en: where
sv: där

en: URL filter
sv: Filter för URL:er

en: Please select one or more comments to perform the update on.
sv: Välj en eller flera kommentarer som uppdateringen skall genomföras på.

en: Matches
sv: Matcher

en: Update filter
sv: Uppdatera filter

en: TODO
sv: Att göra

en: Posted in
sv: Inlagt i

en: Delete the selected comments
sv: Radera de valda kommentarerna
