Spam (6.x-1.2) - en to ar translation catalogue (93 entries)

en: list
ar: لائحة

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: user
ar: مستخدم

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: Status
ar: الحالة

en: Administer
ar: أدر

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Groups
ar: مجموعات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Disable
ar: تعطيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Comments
ar: التعليقات

en: Action
ar: إجراء

en: unknown
ar: مجهول

en: view
ar: عرض

en: unpublished
ar: غير منشور

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Logs
ar: سجلات

en: Message
ar: الرسالة

en: No log messages available.
ar: لا توجد رسائل سجل.

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Time
ar: الوقت

en: URL
ar: العنوان URL

en: never
ar: أبدا

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Unknown
ar: غير معروف

en: type
ar: النوع

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: action
ar: إجراء

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Options
ar: الخيارات

en: Create
ar: أنشئ

en: Update options
ar: خيارات التحديث

en: Never
ar: أبدا

en: From
ar: من

en: Custom
ar: مخصص

en: Comment
ar: التعليق

en: Comment ID
ar: معرف التعليق

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Score
ar: الدرجة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Count
ar: العدد

en: blocked
ar: ممنوع

en: Plain text
ar: نص عادي

en: Send
ar: أرسل

en: General
ar: عام

en: Counter
ar: عداد

en: Users
ar: المستخدمين

en: Referrer
ar: أحال إليه

en: Filters
ar: المرشحات

en: IP Address
ar: العنوان IP

en: The update has been performed.
ar: تم إجراء التحديث.

en: published
ar: منشور

en: Refine
ar: تحسين

en: Undo
ar: تراجع

en: @time ago
ar: منذ @time

en: unlimited
ar: غير محدود

en: Create new account
ar: إنشاء حساب جديد

en: Style
ar: نمط

en: not published
ar: غير منشور

en: date
ar: تاريخ

en: is
ar: يكون

en: Debug
ar: تنقيح

en: Publish
ar: انشر

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: Publish content
ar: نشر المحتوى

en: and
ar: و

en: where
ar: حيث

en: URL filter
ar: مرشح المسارات

en: Please select one or more comments to perform the update on.
ar: من فضلك اختر تعليقا أو أكثر لتطبيق التحديثات عليها.

en: Posted in
ar: نُشِر في

en: Delete the selected comments
ar: حذف التعليقات المحددة
