Spam (6.x-1.2) - en to ru translation catalogue (114 entries)

en: list
ru: список

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: user
ru: пользователь

en: Reset to defaults
ru: Вернуться к исходным

en: function
ru: функция

en: Status
ru: Статус

en: Administer
ru: Управлять

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Groups
ru: Группы

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: List
ru: Список

en: Subject
ru: Тема

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Disable
ru: Отключить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Comments
ru: Комментарии

en: Action
ru: Действие

en: unknown
ru: неизвестный

en: view
ru: представление

en: unpublished
ru: неопубликовано

en: Overview
ru: Обзор

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Logs
ru: Системные журналы

en: Message
ru: Сообщение

en: No log messages available.
ru: В системном журнале нет сообщений.

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Node ID
ru: ID материала

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Update
ru: Обновить

en: Time
ru: Время

en: never
ru: никогда

en: Statistics
ru: Статистика

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: type
ru: тип

en: User
ru: Пользователь

en: Content type
ru: Тип материала

en: action
ru: действие

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Options
ru: Настройки

en: Create
ru: Создать

en: Update options
ru: Настройки обновления

en: Never
ru: Никогда

en: From
ru: От

en: Custom
ru: Собственная

en: Comment
ru: Комментарий

en: Comment ID
ru: ID комментария

en: Hostname
ru: Имя хоста

en: Score
ru: Результат

en: Filter
ru: Фильтр

en: Count
ru: Количество

en: blocked
ru: заблокирован

en: Plain text
ru: Простой текст

en: Send
ru: Отправить

en: operations
ru: операции

en: General
ru: Общий

en: Verbose
ru: Подробности

en: Counter
ru: Счётчик

en: Users
ru: Пользователи

en: Referrer
ru: Источник отсылки

en: Last
ru: Последний

en: Filters
ru: Фильтры

en: IP Address
ru: IP-адрес

en: Regular expression
ru: Регулярное выражение

en: message
ru: сообщение

en: Spam
ru: Спам

en: The update has been performed.
ru: Обновление было выполнено.

en: published
ru: опубликовано

en: Refine
ru: Отбор

en: Undo
ru: Отмена

en: @time ago
ru: @time назад

en: unlimited
ru: неограничено

en: Create new account
ru: Регистрация

en: Style
ru: Стиль

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: not published
ru: не опубликовано

en: mark as spam
ru: пометить как СПАМ

en: date
ru: дата

en: is
ru: =

en: mark as not spam
ru: снять отметку о спаме

en: spam
ru: спам

en: Posted
ru: Опубликовано

en: Debug
ru: Отладка

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Unpublish
ru: Снять с публикации

en: Mark as spam
ru: Отметить как спам

en: Execute
ru: Выполнить

en: Feedback
ru: Обратная связь

en: feedback
ru: Обратная связь (Feedback)

en: Advanced configuration
ru: Расширенные настройки

en: Important
ru: Важно

en: Publish content
ru: Опубликовать материал

en: and
ru: и

en: where
ru: где

en: URL filter
ru: Фильтр URL

en: Please select one or more comments to perform the update on.
ru: Отметьте один или несколько комментариев.

en: Scan
ru: Сканировать

en: Matches
ru: Совпадения

en: Filter type
ru: Тип фильтра

en: TODO
ru: СДЕЛАТЬ

en: Posted in
ru: Опубликовано

en: Delete the selected comments
ru: Удалить отмеченные комментарии
