Spam (6.x-1.3) - en to fa translation catalogue (105 entries)

en: list
fa: فهرست

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: user
fa: کاربر

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: function
fa: تابع - عملکرد

en: Status
fa: وضعیت

en: Administer
fa: مدیریت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Username
fa: نام کاربری

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Subject
fa: موضوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Action
fa: عملکرد

en: view
fa: مشاهده

en: unpublished
fa: منتشر نشده

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Logs
fa: وقایع ثبت شده

en: Message
fa: پیغام

en: No log messages available.
fa: هیچ گزارشی در دسترس نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Time
fa: زمان

en: URL
fa: نشانی

en: never
fa: هرگز

en: Statistics
fa: آمار

en: Unknown
fa: نامشخص

en: type
fa: نوع

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: action
fa: عملکرد

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Create
fa: ایجاد

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: Never
fa: هیچوقت

en: Privatemsg
fa: پیغام خصوصی

en: From
fa: از

en: Custom
fa: سفارشی

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Comment ID
fa: شناسه دیدگاه

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: Score
fa: امتیاز

en: Filter
fa: فیلتر

en: Count
fa: شمارش

en: blocked
fa: مسدود شده

en: Plain text
fa: متن ساده

en: Send
fa: ارسال

en: operations
fa: عملیات

en: Recipient
fa: گیرنده

en: General
fa: عمومی

en: Counter
fa: شمارنده

en: Users
fa: کاربران

en: Referrer
fa: ارجاع دهنده

en: Last
fa: آخرین

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Filters
fa: فیلترها

en: IP Address
fa: آدرس IP

en: Notifications
fa: اطلاع‌رسانی‌ها

en: Regular expression
fa: عبارت منظم

en: The update has been performed.
fa: به‌روزرسانی انجام شد.

en: published
fa: منتشرشده

en: Refine
fa: تصفیه

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: @time ago
fa: @time قبل

en: unlimited
fa: نامحدود

en: Your message has been sent.
fa: پیغام شما ارسال شد.

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Style
fa: سبک

en: Duplicate
fa: تکرار

en: not published
fa: منتشر نشده

en: date
fa: تاریخ

en: is
fa: است

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: Execute
fa: انجام عملیات

en: Publish content
fa: انتشار محتوا

en: and
fa: و

en: where
fa: که

en: URL filter
fa: فیلتر URL

en: Please select one or more comments to perform the update on.
fa: لطفا یک یا چند دیدگاه را برای اعمال به‌روزرسانی انتخاب کنید.

en: Filter type
fa: نوع فیلتر

en: Posted in
fa: ارسال شده در

en: Delete the selected comments
fa: حذف دیدگاه‌های انتخابی

en: Personal contact form
fa: فرم تماس شخصی

en: Simple CJK handling
fa: اداره ساده CJK
