Spam (6.x-1.4) - en to ro translation catalogue (97 entries)

en: list
ro: listă

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: user
ro: utilizator

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: function
ro: funcție

en: Status
ro: Stare

en: Administer
ro: Administrează

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Comments
ro: Comentarii

en: Action
ro: Acțiune

en: unknown
ro: necunoscut

en: view
ro: afișează

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Logs
ro: Loguri

en: Message
ro: Mesaj

en: No log messages available.
ro: Nu este disponibil niciun mesaj log.

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Time
ro: Ora

en: never
ro: nicioadă

en: Statistics
ro: Statistici

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: type
ro: tip

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: action
ro: acţiune

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Options
ro: Opţiuni

en: Create
ro: Crează

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Never
ro: Niciodată

en: From
ro: De la

en: Custom
ro: Personalizat

en: Comment
ro: Comentariu

en: Comment ID
ro: Id-ul comentariului

en: Score
ro: Scor

en: Filter
ro: Filtru

en: Count
ro: Contor

en: blocked
ro: blocat

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Send
ro: Trimite

en: Verbose
ro: Explicit

en: Counter
ro: Numărător

en: Users
ro: Utilizatori

en: Referrer
ro: Referinţă

en: Last
ro: Ultimul

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Filters
ro: Filtre

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Notifications
ro: Notificări

en: Regular expression
ro: Expresie regulată

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: published
ro: publicat

en: Refine
ro: Rafinează

en: @time ago
ro: în urmă cu @time

en: unlimited
ro: nelimitat

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: Create new account
ro: Crează cont nou

en: Style
ro: Stil

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: not published
ro: nepublicat

en: date
ro: dată

en: is
ro: este

en: Publish
ro: Publică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: Execute
ro: Execută

en: Publish content
ro: Publicare conținut

en: and
ro: şi

en: where
ro: unde

en: URL filter
ro: Filtru URL

en: Please select one or more comments to perform the update on.
ro: Selectează unul sau mai multe comentarii pentru a fi actualizate.

en: Posted in
ro: Publicat în

en: Delete the selected comments
ro: Şterge comentariile selectate

en: Personal contact form
ro: Formular personal de contact

en: Simple CJK handling
ro: Manipulare Simple CJK
