Spam (6.x-1.4) - en to tr translation catalogue (109 entries)

en: list
tr: liste

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: user
tr: kullanıcı

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: function
tr: işlev

en: Status
tr: Durum

en: Administer
tr: Yönet

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Action
tr: Eylem

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: view
tr: görüntüle

en: unpublished
tr: yayımlanmadı

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Logs
tr: Kayıtlar

en: Message
tr: İleti

en: No log messages available.
tr: Kayıt mesajı yok.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Time
tr: Zaman

en: never
tr: hiçbir zaman

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: type
tr: tür

en: User
tr: Kullanıcı

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: action
tr: eylem

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Options
tr: Seçenekler

en: Create
tr: Oluştur

en: Update options
tr: Güncelleme seçenekleri

en: Never
tr: Asla

en: From
tr: Kimden

en: Custom
tr: Özel

en: Comment
tr: Yorum

en: Comment ID
tr: Yorum ID

en: Hostname
tr: Sunucu adı

en: Score
tr: Puan

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Count
tr: Sayaç

en: blocked
tr: engellenmiş

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Send
tr: Gönder

en: operations
tr: işlemler

en: General
tr: Genel

en: Verbose
tr: Detaylı

en: Counter
tr: Sayaç

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Referrer
tr: Yönlendiren

en: Last
tr: Son

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Regular expression
tr: Düzenli ifade

en: The update has been performed.
tr: Güncelleme işlemi tamamlandı.

en: published
tr: yayında

en: Refine
tr: Yeniden ayarla

en: Undo
tr: Geri al

en: @time ago
tr: @time önce

en: unlimited
tr: limitsiz

en: Your message has been sent.
tr: İletiniz gönderildi.

en: Create new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: not published
tr: yayında değil

en: mark as spam
tr: spam olarak işaretle

en: date
tr: tarih

en: is
tr: =

en: Posted
tr: Gönderi Tarihi

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Publish
tr: Yayınla

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Feedback
tr: Geri bildirim

en: Detect and manage spam posts.
tr: İstenmeyen postaları algıla ve yönet.

en: Publish content
tr: İçeriği yayınla

en: and
tr: ve

en: where
tr: öyle ki

en: not spam (@score)
tr: spam değil (@score)

en: URL filter
tr: URL filtresi

en: Please select one or more comments to perform the update on.
tr: Lütfen güncellemek istediğiniz bir veya daha fazla yorumu seçiniz.

en: Scan
tr: Tara

en: Posted in
tr: İlgili konu

en: Delete the selected comments
tr: Seçilen yorumları sil

en: Personal contact form
tr: Kişisel iletişim formu

en: Simple CJK handling
tr: Basit CJK (Çince/Japonca/Korece) işlemesi
