Spam (6.x-1.2) - en to ja translation catalogue (101 entries)

en: list
ja: リスト

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: user
ja: ユーザー

en: Reset to defaults
ja: デフォルトに戻す

en: function
ja: 機能

en: Status
ja: 状態

en: Administer
ja: 管理セクション

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Username
ja: ユーザー名

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Groups
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Subject
ja: 件名

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Comments
ja: コメント

en: Action
ja: アクション

en: view
ja: ビュー

en: unpublished
ja: 未掲載

en: Overview
ja: 概観

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Logs
ja: ログ

en: Message
ja: メッセージ

en: No log messages available.
ja: ログメッセージはありません。

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Node ID
ja: ノードID

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: Time
ja: 時間

en: never
ja: なし

en: Statistics
ja: 統計

en: Unknown
ja: 不明

en: type
ja: タイプ

en: User
ja: ユーザー

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: action
ja: アクション

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Options
ja: オプション

en: Create
ja: 作成

en: Update options
ja: 更新オプション

en: Never
ja: なし

en: --
ja: -- カテゴリーを選択してください --

en: From
ja: 送信元

en: Custom
ja: カスタム

en: Comment
ja: コメント

en: Comment ID
ja: コメントID

en: Hostname
ja: ホスト名

en: Score
ja: 得点

en: Filter
ja: フィルター

en: Count
ja: カウント

en: blocked
ja: ブロック

en: Plain text
ja: プレーンテキスト

en: Send
ja: 送信

en: General
ja: 全般

en: Verbose
ja: 詳細なメッセージを出力

en: Counter
ja: カウンター

en: Users
ja: ユーザー

en: Referrer
ja: リファラ

en: Last
ja: 最後

en: Filters
ja: フィルター

en: IP Address
ja: IPアドレス

en: Regular expression
ja: 正規表現

en: Spam
ja: スパム

en: The update has been performed.
ja: 更新されました。

en: published
ja: 掲載

en: Refine
ja: 絞り込む

en: Undo
ja: 元に戻す

en: @time ago
ja: @time 前

en: unlimited
ja: 無制限

en: Create new account
ja: アカウントの作成

en: Style
ja: スタイル

en: Duplicate
ja: 複製

en: not published
ja: 非掲載

en: date
ja: 日付

en: is
ja: が

en: Debug
ja: デバッグ

en: Publish
ja: 掲載

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: Execute
ja: 実行

en: Feedback
ja: フィードバック

en: User agent
ja: ユーザエージェント

en: Publish content
ja: コンテンツを掲載

en: and
ja: かつ

en: where
ja: その

en: URL filter
ja: URLフィルター

en: Please select one or more comments to perform the update on.
ja: 更新を行うコメントを1つ以上選択してください。

en: Posted in
ja: 投稿先

en: Delete the selected comments
ja: 選択されたコメントを削除する
