Sphinx (Sphinx search integration) (6.x-1.2) - en to de translation catalogue (39 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Attribute
de: Attribut

en: Type
de: Typ

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Language
de: Sprache

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Date
de: Datum

en: Search
de: Suche

en: Weight
de: Gewichtung

en: Field
de: Feld

en: Add
de: Hinzufügen

en: Path
de: Pfad

en: Advanced search
de: Erweiterte Suche

en: User
de: Benutzer

en: Node
de: Beitrag

en: Active
de: Aktiv

en: Term
de: Begriff

en: Fields
de: Felder

en: Other
de: Weitere

en: Attributes
de: Attribute

en: Ascending
de: Aufsteigend

en: Descending
de: Absteigend

en: Order
de: Reihenfolge

en: Display name
de: Anzeigenname

en: Facet
de: Facette

en: Excerpt
de: Auszug

en: Sort
de: Sortieren

en: Default order
de: Standard-Reihenfolge

en: Indexes
de: Indizes

en: Default sort
de: Standardsortierung

en: Default index
de: Standardindex

en: Index name
de: Index-Name

en: Suggestions
de: Vorschläge

en: Spelling
de: Rechtschreibung
