Sphinx (Sphinx search integration) (6.x-1.2) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Attribute
fa: مشخصه

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Weight
fa: وزن

en: Field
fa: فیلد

en: Add
fa: افزودن

en: Path
fa: مسیر

en: Advanced search
fa: جستجوی پیشرفته

en: User
fa: کاربر

en: Node
fa: محتوا

en: Active
fa: فعال

en: Term
fa: واژه

en: Fields
fa: فیلدها

en: Other
fa: ساير

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Order
fa: سفارش

en: Port
fa: درگاه

en: Display name
fa: نمایش نام

en: Index
fa: شاخص

en: Sort
fa: مرتب‌سازی

en: Default order
fa: ترتیب پیش‌فرض

en: Default sort
fa: مرتب‌سازی پیش‌فرض

en: Index name
fa: نام شاخص
