Sphinx (Sphinx search integration) (6.x-1.3) - en to ro translation catalogue (34 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Attribute
ro: Atribut

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Language
ro: Limba

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Weight
ro: Greutate

en: Field
ro: Câmp

en: Add
ro: Adaugă

en: Path
ro: Cale

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: User
ro: Utilizator

en: Node
ro: Nod

en: Active
ro: Activ

en: Term
ro: Termen

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Other
ro: Altele

en: Attributes
ro: Atribute

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Order
ro: Comandă

en: Display name
ro: Nume de afişare

en: Sort
ro: Sortare

en: Default order
ro: Ordinea predefinită

en: Indexes
ro: Indexuri

en: Default sort
ro: Sortare implicită

en: Suggestions
ro: Sugestii
