Sphinx (Sphinx search integration) (6.x-1.0) - en to es translation catalogue (42 entries)

en: Delete
es: Eliminar

en: Submit
es: Enviar

en: Attribute
es: Atributo

en: Type
es: Tipo

en: Cancel
es: Cancelar

en: Language
es: Idioma

en: Enable
es: Activar

en: Disable
es: Desactivar

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Edit
es: Editar

en: Date
es: Fecha

en: Search
es: Buscar

en: Weight
es: Peso

en: Field
es: Campo

en: Add
es: Agregar

en: Path
es: Ruta

en: read more
es: leer más

en: Advanced search
es: Búsqueda avanzada

en: User
es: Usuario

en: Node
es: Nodo

en: Active
es: Activo

en: Term
es: Término

en: Fields
es: Campos

en: Other
es: Otro(s)

en: Attributes
es: Atributos

en: Ascending
es: Ascendente

en: Descending
es: Descendente

en: Order
es: Pedido

en: Port
es: Puerto

en: Display name
es: Mostrar nombre

en: Facets
es: Facetas

en: Excerpt
es: Resumen

en: Index
es: Índice

en: Server
es: Servidor

en: Sort
es: Ordenar

en: Default order
es: Orden predefinido

en: Indexes
es: Índices

en: Default sort
es: Orden predefinido

en: Index name
es: Nombre del índice

en: Suggestions
es: Sugerencias

en: Did you mean !suggest
es: Quiso decir !suggest
