Spider Contacts (6.x-1.0) - en to hi translation catalogue (47 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Images
hi: चित्र

en: Next
hi: अगला

en: Delete
hi: मिटायें

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: More
hi: अधिक

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Categories
hi: वर्ग

en: Go
hi: चले जाओ

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Category
hi: वर्ग

en: Name
hi: नाम

en: No categories available.
hi: कोई वर्ग उपलब्ध नहीं ।

en: Back
hi: वापस

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Text Color
hi: अक्षरों का रंग

en: ID
hi: आईडी

en: Picture
hi: चित्र

en: Mail
hi: मेल

en: Email
hi: ईमेल

en: All
hi: सभी

en: Your name
hi: आपका नाम

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Prev
hi: पिछला

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Send
hi: भेजें

en: Order
hi: क्रम

en: Messages
hi: संदेश

en: Short
hi: छोटा

en: Themes
hi: थीम ( शैली )

en: Apply
hi: लागू करें

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: Border Color
hi: बॉर्डर का  रंग

en: Save order
hi: क्रम सुरक्षित करें

en: Nothing
hi: कुछ नहीं

en: -Select-
hi: -चुने-
