Spider Contacts (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (56 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Images
it: Immagini

en: Next
it: Seguente

en: Delete
it: Elimina

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: More
it: Altro

en: Yes
it: Sì

en: Categories
it: Categorie

en: Go
it: Vai

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Category
it: Categoria

en: Name
it: Nome

en: No categories available.
it: Nessuna categoria disponibile.

en: Back
it: Indietro

en: Save
it: Salva

en: Text Color
it: Colore del testo

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Picture
it: Ritratto

en: Email
it: E-mail

en: All
it: Tutti

en: To:
it: A:

en: Your name
it: Il tuo nome

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Published
it: Pubblicato

en: Prev
it: Precedente

en: Phone
it: Telefono

en: Send
it: Invia

en: here
it: qui

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Last
it: Ultimo

en: Order
it: Ordina

en: Uncategorized
it: Non categorizzato

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: Messages
it: Messaggi

en: Parameters
it: Parametri

en: First
it: Primo

en: Short
it: Corto

en: From:
it: Da:

en: New
it: Nuovo

en: Themes
it: Temi

en: Apply
it: Applica

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Enter
it: Inserisci

en: Save order
it: Salva l'ordine

en: Nothing
it: Niente

en: -Select-
it: -Scegliere-
