Spider Facebook (6.x-1.0) - en to de translation catalogue (152 entries)

en: Title
de: Titel

en: Image size
de: Bildgröße

en: user
de: Benutzer

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Language
de: Sprache

en: website
de: Webseite

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Go
de: Ausführen

en: Size
de: Größe

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: None
de: Keine

en: Save
de: Speichern

en: Font
de: Schriftart

en: Background Color
de: Hintergrundfarbe

en: Insert
de: Einfügen

en: Top
de: Oben

en: Small
de: Klein

en: Large
de: Groß

en: Playlists
de: Wiedergabelisten

en: Upload
de: Hochladen

en: blog
de: Blog

en: Error
de: Fehler

en: Create
de: Erstellen

en: All
de: Alle

en: Bottom
de: Unten

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Medium
de: Mittel

en: Domain
de: Domäne

en: Current
de: Aktuell

en: Border
de: Rahmen

en: here
de: hier

en: Link text
de: Link-Text

en: Arabic
de: Arabisch

en: Italian
de: Italienisch

en: Japanese
de: Japanisch

en: Korean
de: Koreanisch

en: activity
de: Aktivität

en: author
de: Autor

en: Log out
de: Abmelden

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Style
de: Darstellung

en: New
de: Neu

en: Request type
de: Anfragetyp

en: Apply
de: Anwenden

en: Copy
de: Kopieren

en: Publish
de: Veröffentlichen

en: Unpublish
de: Veröffentlichung zurücknehmen

en: Number of posts
de: Anzahl der Beiträge

en: Request
de: Anforderung

en: No items available.
de: Keine Elemente verfügbar

en: product
de: Produkt

en: album
de: Album

en: country
de: Land

en: Bulgarian
de: Bulgarisch

en: Croatian
de: Kroatisch

en: Czech
de: Tschechisch

en: Danish
de: Dänisch

en: Dutch
de: Niederländisch

en: Finnish
de: Finnisch

en: German
de: Deutsch

en: Greek
de: Griechisch

en: Hebrew
de: Hebräisch

en: Hungarian
de: Ungarisch

en: Indonesian
de: Indonesisch

en: Polish
de: Polnisch

en: Romanian
de: Rumänisch

en: Russian
de: Russisch

en: Slovak
de: Slowakisch

en: Swedish
de: Schwedisch

en: Turkish
de: Türkisch

en: Lithuanian
de: Litauisch

en: Target
de: Ziel

en: Horizontal position
de: Horizontale Position

en: Vertical position
de: Vertikale Position

en: bar
de: Leiste

en: Folder Name
de: Ordnername

en: No content available.
de: Kein Inhalt verfügbar.

en: Recommend
de: Empfehlen

en: Rendering
de: Rendern

en: Light
de: Hell

en: Like
de: Gefällt mir

en: Belarusian
de: Weißrussisch

en: Bengali
de: Bengalisch

en: Bosnian
de: Bosnisch

en: Welsh
de: Walisisch

en: Estonian
de: Estnisch

en: Basque
de: Baskisch

en: Persian
de: Persisch

en: Irish
de: Irisch

en: Galician
de: Galicisch

en: Gujarati
de: Gudscharati

en: Armenian
de: Armenisch

en: Icelandic
de: Isländisch

en: Javanese
de: Javanisch

en: Georgian
de: Georgisch

en: Kannada
de: Kanaresisch

en: Kurdish
de: Kurdisch

en: Latin
de: Latein

en: Latvian
de: Lettisch

en: Malagasy
de: Madagassisch

en: Macedonian
de: Mazedonisch

en: Mongolian
de: Mongolisch

en: Malay
de: Malaiisch

en: Nepali
de: Nepalesisch

en: Pashto
de: Paschtu

en: Northern Sami
de: Nord-Samisch

en: Slovenian
de: Slowenisch

en: Albanian
de: Albanisch

en: Serbian
de: Serbisch

en: Swahili
de: Suaheli

en: Tamil
de: Tamilisch

en: Thai
de: Thailändisch

en: Ukrainian
de: Ukrainisch

en: Vietnamese
de: Vietnamesisch

en: Yiddish
de: Jiddisch

en: book
de: Buch

en: Contents
de: Inhalt

en: school
de: Schule

en: Show Header
de: Header anzeigen

en: English (US)
de: Englisch (US)

en: Layout style
de: Anordnung

en: Faroese
de: Färöisch

en: Filipino
de: Philipinisch

en: Syriac
de: Syrisch

en: Portuguese (Portugal)
de: Portugiesisch (Portugal)

en: Color Scheme
de: Farbschema

en: article
de: Artikel

en: App ID
de: App-ID

en: Dark
de: Dunkel

en: English (UK)
de: Englisch (UK)

en: French (France)
de: Französisch (Frankreich)

en: French (Canada)
de: Französisch (Kanada)

en: Portuguese (Brazil)
de: Portugiesisch (Brasilien)

en: Romansh
de: Rätoromanisch

en: Spanish (Chile)
de: Spanisch (Chile)

en: Spanish (Colombia)
de: Spanisch (Kolumbien)

en: Spanish (Mexico)
de: Spanisch (Mexiko)

en: Spanish (Spain)
de: Spanisch (Spanien)

en: Spanish (Venezuela)
de: Spanisch (Venezuela)

en: Select Image
de: Bild auswählen

en: city
de: Stadt

en: Request message
de: Anfrage-Nachricht

en: Button label
de: Beschriftung des Buttons

en: Remove Image
de: Bild entfernen
