Spider Facebook (6.x-1.0) - en to id translation catalogue (50 entries)

en: Title
id: Judul

en: Image size
id: Ukuran gambar

en: user
id: anggota

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: website
id: situs

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Go
id: Cari

en: Size
id: Ukuran

en: None
id: Tiada

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Font
id: fonta

en: Top
id: Atas

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Text
id: Teks

en: Upload
id: Unggah

en: Error
id: Kesalahan

en: Create
id: Buat

en: All
id: Semua

en: Bottom
id: Dasar

en: Custom
id: Tersuai

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Medium
id: Sedang

en: Current
id: Saat ini

en: here
id: di sini

en: Link text
id: Teks tautan

en: author
id: penulis

en: Log out
id: Keluar

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Style
id: Gaya

en: Standard
id: Standar

en: New
id: Baru

en: Apply
id: Terapkan

en: Copy
id: Salin

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: Request
id: Permintaan

en: Indonesian
id: Bahasa Indonesia

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Javanese
id: Bahasa Jawa

en: book
id: buku
