Spider Facebook (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (97 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Image size
it: Dimensioni dell'immagine

en: user
it: utente

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: website
it: sito Internet

en: Yes
it: Sì

en: Go
it: Vai

en: Size
it: Dimensione

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Font
it: Carattere

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Insert
it: Inserisci

en: Top
it: In cima

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Text
it: Testo

en: Upload
it: Carica

en: Error
it: Errore

en: Create
it: Crea

en: All
it: Tutti

en: Bottom
it: In fondo

en: Custom
it: Personalizzato

en: Published
it: Pubblicato

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Medium
it: Medio

en: Domain
it: Dominio

en: Current
it: Corrente

en: here
it: qui

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: Arabic
it: Arabo

en: Italian
it: Italiano

en: Japanese
it: Giapponese

en: Korean
it: Coreano

en: author
it: autore

en: Log out
it: Esci

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Style
it: Stile

en: New
it: Nuovo

en: Apply
it: Applica

en: Copy
it: Copia

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: product
it: prodotto

en: Bulgarian
it: Bulgaro

en: Croatian
it: Croato

en: Czech
it: Ceco

en: Danish
it: Danese

en: Dutch
it: Olandese

en: Finnish
it: Finnico

en: German
it: Tedesco

en: Greek
it: Greco

en: Hebrew
it: Ebraico

en: Hungarian
it: Ungherese

en: Indonesian
it: Indonesiano

en: Polish
it: Polacco

en: Romanian
it: Rumeno

en: Russian
it: Russo

en: Slovak
it: Slovacco

en: Swedish
it: Svedese

en: Turkish
it: Turco

en: Lithuanian
it: Lituano

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Light
it: Chiaro

en: Belarusian
it: Bielorusso

en: Bosnian
it: Bosniaco

en: Welsh
it: Gallese

en: Estonian
it: Estone

en: Basque
it: Basco

en: Persian
it: Persiano

en: Irish
it: Irlandese

en: Armenian
it: Armeno

en: Icelandic
it: Islandese

en: Georgian
it: Georgiano

en: Kurdish
it: Curdo

en: Latin
it: Latino

en: Latvian
it: Lettone

en: Macedonian
it: Macedone

en: Mongolian
it: Mongolo

en: Malay
it: Malese

en: Slovenian
it: Sloveno

en: Albanian
it: Albanese

en: Serbian
it: Serbo

en: Ukrainian
it: Ucraino

en: Vietnamese
it: Vietnamita

en: book
it: libro

en: Filipino
it: Filippino

en: Dark
it: Scuro

en: Request message
it: Messaggio della richiesta
