Spider Facebook (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (119 entries)

en: Title
pt: Título

en: Image size
pt: Tamanho da imagem

en: user
pt: usuário

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Go
pt: Ir

en: Size
pt: Tamanho

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Salvar

en: Font
pt: Fonte

en: Background Color
pt: Cor de fundo

en: Insert
pt: Inserir

en: Top
pt: Superior

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Text
pt: Texto

en: Upload
pt: Carregar

en: Error
pt: Erro

en: Create
pt: Criar

en: All
pt: Tudo

en: Bottom
pt: Inferior

en: Custom
pt: Personalizado

en: Published
pt: Publicado

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Medium
pt: Médio

en: Domain
pt: Domínio

en: Current
pt: Atual

en: Border
pt: Borda

en: here
pt: aqui

en: Link text
pt: Texto do link

en: Arabic
pt: Arábico

en: Italian
pt: Italiano

en: Japanese
pt: Japonês

en: Korean
pt: Coreano

en: activity
pt: atividade

en: author
pt: autor

en: Log out
pt: Sair

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Style
pt: Estilo

en: Standard
pt: Padrão

en: New
pt: Novo

en: Request type
pt: Tipo de solicitação

en: Apply
pt: Aplicar

en: Copy
pt: Copiar

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: Request
pt: Requisição

en: product
pt: produto

en: Bulgarian
pt: Búlgaro

en: Croatian
pt: Croata

en: Czech
pt: Tcheco

en: Danish
pt: Dinamarquês

en: Dutch
pt: Holandês

en: Finnish
pt: Finlandês

en: German
pt: Alemão

en: Greek
pt: Grego

en: Hebrew
pt: Hebraico

en: Hungarian
pt: Húngaro

en: Indonesian
pt: Indonésio

en: Polish
pt: Polonês

en: Romanian
pt: Romeno

en: Russian
pt: Russo

en: Slovak
pt: Eslovaco

en: Swedish
pt: Sueco

en: Turkish
pt: Turco

en: Lithuanian
pt: Lituânio

en: Target
pt: Alvo

en: Folder Name
pt: Nome da Pasta

en: No content available.
pt: Nenhum conteúdo disponível.

en: Like
pt: Curtir

en: Afrikaans
pt: Africâner

en: Belarusian
pt: Bielorrusso

en: Bosnian
pt: Bósnio

en: Welsh
pt: Escocês

en: Estonian
pt: Estoniano

en: Basque
pt: Basco

en: Persian
pt: Persa

en: Irish
pt: Irlandês

en: Galician
pt: Galego

en: Gujarati
pt: Guzerate

en: Armenian
pt: Armênio

en: Icelandic
pt: Islandês

en: Javanese
pt: Javanês

en: Georgian
pt: Georgiano

en: Kannada
pt: Canarês

en: Kurdish
pt: Curdo

en: Latin
pt: Latim

en: Latvian
pt: Letônio

en: Malagasy
pt: Malgaxe

en: Macedonian
pt: Macedônio

en: Malayalam
pt: Malaio

en: Mongolian
pt: Mongol

en: Malay
pt: Malaio

en: Nepali
pt: Nepalês

en: Northern Sami
pt: Lapão Setentrional

en: Slovenian
pt: Esloveno

en: Albanian
pt: Albanês

en: Serbian
pt: Sérvio

en: Thai
pt: Tailandês

en: Ukrainian
pt: Ucraniano

en: Vietnamese
pt: Vietnamita

en: book
pt: livro

en: Contents
pt: Conteúdos

en: Khmer
pt: Cambojano

en: Color Scheme
pt: Esquema de Cores

en: App ID
pt: ID do Aplicativo

en: Dark
pt: Escuro

en: Portuguese (Brazil)
pt: Português (Brasil)

en: The color scheme of the plugin.
pt: O esquema de cores do plugin.

en: Button label
pt: Etiqueta do botão
