Station (6.x-2.0-unstable4) - en to it translation catalogue (58 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Value
it: Valore

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: view
it: mostra

en: Reset
it: Ripristina

en: Number
it: Numero

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: High
it: Alto

en: Low
it: Basso

en:  and
it:  e

en: Archive
it: Archivio

en: Clean up
it: Pulisci

en: Maximum age
it: Età massima

en: Archives
it: Archivi

en: Catalog
it: Catalogo

en: Artist
it: Artista

en: Icon
it: Icona

en: Schedule
it: Pianifica

en: Time increment
it: Incremento di tempo

en: Time
it: Data e ora

en: remove
it: rimuovi

en: View
it: Visualizza

en: Remove item
it: Elimina elemento

en: Add item
it: Aggiungi voce

en: Active
it: Attivo

en: Year
it: Anno

en: Filter
it: Filtra

en: Week
it: Settimana

en: Now
it: Adesso

en: Duration
it: Durata

en: Time format
it: Formato ora

en: Date formats
it: Formati di data

en: Style
it: Stile

en: Search options
it: Opzioni ricerca

en: Finish
it: Termina

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Edit item
it: Edita elemento

en: View link
it: Link guarda

en: 12-hour (am/pm)
it: 12-ore (am/pm)

en: 24-hour
it: 24-ore

en: Scheduled
it: Pianificazioni

en: Edit link
it: Link modifica
