Storm Project Management (6.x-1.25) - en to hi translation catalogue (51 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Item
hi: वस्तु

en: yes
hi: हां

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Projects
hi: परियोजनाओं

en: Project
hi: परियोजना

en: all
hi: सभी

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Number
hi: संख्या

en: Country
hi: देश

en: Weight
hi: मान

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Category
hi: वर्ग

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Add
hi: जोड़ें

en: Total
hi: कुल

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: no
hi: नहीं

en: Node
hi: नोड

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: 1 hour | @count hours
hi[0]: @count घंटे

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: Members
hi: सदस्य

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Duration
hi: अवधि

en: Topic
hi: विषय

en: People
hi: कर्मचारी

en: Reference
hi: संदर्भ

en: The specified date is invalid.
hi: दिया गया दिनांक अवैध है

en: Tasks
hi: कार्य

en: Reports
hi: रपट
