Storm Project Management (6.x-1.37) - en to nl translation catalogue (94 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: yes
nl: ja

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Manager
nl: Beheerder

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Currency
nl: Valuta

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Projects
nl: Projecten

en: all
nl: alle

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Number
nl: Getal

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Category
nl: Categorie

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Add
nl: Toevoegen

en: Notes
nl: Notities

en: Icons
nl: Pictogrammen

en: Total
nl: Totaal

en: Assigned
nl: Toegewezen aan

en: Assigned to
nl: Toegewezen aan

en: User
nl: Gebruiker

en: Email
nl: E-mail

en: no
nl: nee

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: 1 hour | @count hours
nl[0]: 1 uur
nl[1]: @count uur

en: Price
nl: Prijs

en: Domain
nl: Domein

en: Customer
nl: Klant

en: Amount
nl: Bedrag

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Address
nl: Adres

en: Terms
nl: Termen

en: Invoice
nl: Factuur

en: Invoices
nl: Facturen

en: Payment
nl: Betaling

en: Members
nl: Leden

en: End
nl: Einde

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Note
nl: Notitie

en: Attributes
nl: Attributen

en: Message Subject
nl: Onderwerp van het bericht

en: Task
nl: Taak

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: City
nl: Plaats

en: Key
nl: Sleutel

en: Topic
nl: Onderwerp

en: Lists
nl: Lijsten

en: Your Email
nl: Uw e-mailadres

en: Your Name
nl: Uw naam

en: Send To
nl: Verstuur naar

en: People
nl: Personen

en: Reference
nl: Referentie

en: Team
nl: Ploeg

en: Teams
nl: Ploegen

en: Standard
nl: Standaard

en: Due date
nl: Vervaldag

en: The specified date is invalid.
nl: De opgegeven datum is ongeldig.

en: Select
nl: Selecteren

en: Tasks
nl: Taken

en: Organization
nl: Organisatie

en: Begin
nl: Start

en: Message Body
nl: Berichttekst

en: Person
nl: Persoon

en: Reports
nl: Rapporten

en: Report
nl: Rapport

en: Total paid
nl: Totaal betaald

en: Payment date
nl: Betalingsdatum

en: Payment terms
nl: Betalingstermijnen

en: Organizations
nl: Organisaties

en: Parent task
nl: Bovenliggende taak

en: billable
nl: factureerbaar

en: Billable
nl: Factureerbaar

en: Tax
nl: BTW

en: Bill to
nl: Factuur naar

en: Due Date
nl: Vervaldag

en: Is active
nl: Is actief

en: Date end
nl: Einddatum

en: Field %field is required.
nl: Veld %field is verplicht.

en: Show End Date
nl: Toon einddatum

en: Billed
nl: Gefactureerd

en: Drupal User
nl: Drupal-gebruiker
