Subuser (6.x-1.3) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: user
fa: کاربر

en: Administer
fa: مدیریت

en: Username
fa: نام کاربری

en: List
fa: فهرست

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Parent
fa: والد

en: edit
fa: ویرایش

en: Display
fa: نمایش

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: User
fa: کاربر

en: Create
fa: ایجاد

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: E-mail address
fa: نشانی پست الکترونیک

en: security
fa: امنیت

en: Users
fa: کاربران

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
fa: یک اقدام خرابکارانه برای تغییر فیلدهای محافظت‌شده کاربر شناسایی شد.

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
fa: گذرواژه شما و دستورات بیشتر به نشانی پست الکترونیکی شما ارسال شد.

en: Error saving user account.
fa: خطا در ذخیره حساب کاربری.

en: Account information
fa: اطلاعات حساب کاربری

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
fa: از شما برای درخواست حساب متشکریم. حساب شما در حال حاضر منتظر موافقت مدیریت است. در ضمن یک پیغام خوشامدگویی با دستورالعمل بعدی به نشانی پست الکترونیک شما ارسال شد.

en: Notify user of new account
fa: کاربر را از حساب جدید آگاه کن

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
fa: یک حساب جدید برای <a href="@url">%name</a> ایجاد شد. پست الکترونیکی فرستاده نشد.

en: Registration successful. You are now logged in.
fa: ثبت نام با موفقیت انجام شد. شما اکنون وارد سایت شده‌اید.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
fa: گذرواژه و دستورالعمل بعدی به پست اللکترونیک کاربر جدید <a href="@url">%name</a> فرستاده شد.

en: New user: %name (%email).
fa: کاربر جدید: %name (%email).
