Subuser (6.x-1.8) - en to ro translation catalogue (27 entries)

en: user
ro: utilizator

en: Administer
ro: Administrează

en: Username
ro: Nume utilizator

en: List
ro: Listă

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Parent
ro: Părinte

en: edit
ro: modifică

en: Display
ro: Afișaj

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: User
ro: Utilizator

en: Create
ro: Crează

en: Roles
ro: Roluri

en: E-mail address
ro: Adresa de e-mail

en: security
ro: securitate

en: Users
ro: Utilizatori

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
ro: Am detectat tentative maliţioase de modificare a câmpurilor protejate de utilizator.

en: Create new account
ro: Crează cont nou

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
ro: Parola dumneavoastră, împreună cu alte instrucţiuni, a fost trimisă la adresa dumneavoastră de e-mail.

en: Error saving user account.
ro: Eroare la salvarea contului utilizator.

en: Account information
ro: Informaţii de cont

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ro: Vă mulţumim pentru înscrierea pe acest sit. În acest moment, contul dumneavoastră aşteaptă aprobarea administratorului.<br /> Între timp vi-a fost trimis, pe adresa de e-mail furnizată, un mesaj de bun venit care conţine şi instrucţiuni preliminarii.

en: Notify user of new account
ro: Înştiinţează utilizatorul că a fost creat contul nou.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
ro: Un nou cont de utilizator pentru <a href="@url">%name</a> a fost creat. Nu a fost trimis nici un e-mail.

en: Registration successful. You are now logged in.
ro: Înregistrare cu succes. Acum sunteţi autentificat.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
ro: Parola dumneavoastră împreună cu alte instrucţiuni a fost trimisă noului utilizator <a href="@url">%name</a>.

en: New user: %name (%email).
ro: Utilizator nou: %name (%email).
