SunMailer Newsletter (6.x-2.0-alpha3) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Date
id: Tanggal

en: None
id: Tiada

en: Message
id: Pesan

en: Password
id: Sandi

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Import
id: Impor

en: Back
id: Kembali

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: View
id: Lihat

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Text
id: Teks

en: Mail
id: Email

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Date format
id: Format tanggal

en: Recipients
id: Penerima

en: Send
id: Kirim

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Arguments
id: Argumen-argumen

en: Add section
id: Tambahkan bagian

en: Missing
id: Hilang

en: Not enabled
id: Tidak aktif

en: Invalid date format.
id: Format tanggal tidak valid.

en: Require email confirmation
id: Membutuhkan konfirmasi email
