SunMailer Newsletter (6.x-2.0-alpha3) - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Date
it: Data

en: None
it: Nessuno

en: Message
it: Messaggio

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Import
it: Importa

en: Back
it: Indietro

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Schedule
it: Pianifica

en: View
it: Visualizza

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: mail
it: e-mail

en: Text
it: Testo

en: Continue
it: Continua

en: Date format
it: Formato data

en: Header
it: Intestazione

en: Recipients
it: Destinatari

en: Send
it: Invia

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Arguments
it: Parametri

en: Basic settings
it: Impostazioni di base

en: Port
it: Porta

en: Add section
it: Aggiungi sezione

en: Missing
it: Mancante

en: Not configured
it: Non configurato

en: From name
it: Nome del mittente

en: Newsletters
it: Newsletter

en: Default format
it: Formato predefinito

en: Not enabled
it: Non abilitato

en: Send mail
it: Invio mail

en: Invalid date format.
it: Formato data non corretto.
