SunMailer Newsletter (6.x-2.0-beta3) - en to fa translation catalogue (54 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Date
fa: تاریخ

en: None
fa: هیچ

en: Message
fa: پیغام

en: Password
fa: گذرواژه

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Import
fa: ورود

en: Back
fa: بازگشت

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Schedule
fa: برنامه زمانی

en: View
fa: مشاهده

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: mail
fa: فرستادن

en: Text
fa: متن

en: Statistics
fa: آمار

en: Subscription settings
fa: تنظیمات اشتراک

en: Mail
fa: ارسال نامه

en: Continue
fa: ادامه

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Logo
fa: آرم

en: Host
fa: میزبان

en: Header
fa: سربرگ

en: Recipients
fa: گیرنده‌ها

en: Send
fa: ارسال

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Basic settings
fa: تنظیمات پایه

en: Port
fa: درگاه

en: Not configured
fa: پیکربندی نشده

en: From name
fa: نام فرستنده

en: Newsletters
fa: خبرنامه‌ها

en: Add newsletter
fa: افزودن خبرنامه

en: Manage subscriptions
fa: مدیریت اشتراک‌ها

en: Not enabled
fa: غیرفعال

en: Send mail
fa: ارسال نامه

en: Invalid date format.
fa: قالب تاریخ نامعتبر

en: Newsletters: @title
fa: خبرنامه‌ها: @title
