SuperCron (6.x-1.3) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: enabled
id: hidup

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Enabled
id: Aktif

en: Message
id: Pesan

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Created
id: Dibuat

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Exceptions
id: Pengecualian

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
id: Cron sudah berjalan lebih dari satu jam dan sepertinya macet.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
id: Mencoba menjalankan ulang cron saat sudah berjalan.

en: Cron run completed.
id: Cron selesai dijalankan.
