Support Ticketing System (6.x-1.6-rc1) - en to ar translation catalogue (105 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Body
ar: المتن

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Totals
ar: المجاميع

en: content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: closed
ar: مغلق

en: disabled
ar: معطَّل

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Subscribe
ar: اشتراك

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Comments
ar: التعليقات

en: Priority
ar: الأولوية

en: unknown
ar: مجهول

en: Projects
ar: المشاريع

en: Project
ar: المشروع

en: view
ar: عرض

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: all
ar: الكل

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Parent
ar: الأب

en: Settings
ar: الإعدادات

en: edit
ar: تحرير

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Path
ar: المسار

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Updated
ar: التحديث

en: Updates
ar: التحديثات

en: Last month
ar: الشهر الماضي

en: Total
ar: المجموع

en: Advanced search
ar: البحث المتقدم

en: Assigned to
ar: مسندة إلى

en: Reported by
ar: بلّغ عنها

en: Mail
ar: البريد الإلكتروني

en: User
ar: مستخدم

en: Options
ar: الخيارات

en: Create
ar: أنشئ

en: Active
ar: نشط

en: Never
ar: أبدا

en: Last update
ar: آخر تحديث

en: State
ar: الحالة

en: General
ar: عام

en: Color
ar: اللون

en: Users
ar: المستخدمين

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Optional
ar: اختياري

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Protocol
ar: النظام

en: 1 new | @count new
ar[0]: واحد جديد
ar[1]: لا جديد
ar[2]: اثنان جديدان
ar[3]: @count جدد
ar[4]: @count جديدا
ar[5]: @count جديد

en: Port
ar: منفذ

en: Change
ar: تغيير

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: open
ar: مفتوح

en: Global
ar: عالمي

en: From address
ar: من العنوان

en: Containing any of the words
ar: تحتوي على أي من الكلمات

en: Containing the phrase
ar: تحتوي على العبارة

en: Containing none of the words
ar: لا تحتوي على الكلمات

en: Subscribed
ar: مشترك

en: Ticket
ar: التذكرة

en: This month
ar: هذا الشهر

en: Post new comment
ar: علِّق

en: Comment: added %subject.
ar: التعليق: أُضيف %subject.

en: You do not have any administrative items.
ar: ليس لديك أي عناصر إدارية.

en: Client name
ar: اسم العميل

en: Update client
ar: تحديث العميل

en: always
ar: دائمًا

en: @username's latest tickets
ar: آخر تذاكر @username

en: View recent tickets
ar: عرض التذاكر الحديثة

en: Read @username's latest tickets.
ar: اقرأ آخر تذاكر @username.

en: Receive email notifications when this ticket is updated.
ar: التوصل ببريد إشعار عند تحديث التذكرة.

en: Support ticket
ar: تذكرة دعم

en: A <em>support ticket</em>.
ar: <em>تذكرة دعم</em>.

en: Support tickets
ar: تذاكر الدعم

en: Support ticketing system
ar: نظام تذاكر الدعم

en: A simple helpdesk and support ticketing system.
ar: مكتب دعم بسيط ونظام تذاكر الدعم

en: No tickets available.
ar: لا توجد تذاكر

en: Support overview settings
ar: إعدادات العرض العام للتذاكر

en: My ticket overview
ar: نظرة عامة إلى تذاكري

en: New ticket
ar: تذكرة جديدة

en: Updated ticket
ar: تذكرة محدثة

en: Ticket creation denied
ar: تم رفض إنشاء التذكرة

en: -- no project --
ar: -- بدون مشروع --
