Support Ticketing System (6.x-1.5) - en to it translation catalogue (86 entries)

en: Body
it: Corpo

en: enabled
it: attivato

en: Status
it: Stato

en: Totals
it: Totale

en: content
it: contenuto

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: closed
it: chiuso

en: disabled
it: disattivato

en: Cancel
it: Annulla

en: Subscribe
it: Registrati

en: Enable
it: Abilita

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Comments
it: Commenti

en: Priority
it: Priorità

en: unknown
it: sconosciuto

en: view
it: mostra

en: Overview
it: Panoramica

en: all
it: tutto

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Path
it: Percorso

en: Notes
it: Note

en: Updated
it: Aggiornato

en: Last month
it: Ultimo mese

en: Total
it: Totale

en: Advanced search
it: Ricerca avanzata

en: Assigned to
it: Assegnato a

en: User
it: Utente

en: Options
it: Opzioni

en: Create
it: Crea

en: Active
it: Attivo

en: Never
it: Mai

en: Last update
it: Ultimo aggiornamento

en: State
it: Stato

en: General
it: Generale

en: Color
it: Colore

en: Users
it: Utenti

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Optional
it: Opzionale

en: Notifications
it: Notifiche

en: Protocol
it: Protocollo

en: 1 new | @count new
it[0]: 1 nuovo
it[1]: @count nuovi

en: Port
it: Porta

en: Change
it: Cambia

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Period
it: Punto

en: Server name
it: Nome server

en: open
it: aperto

en: Charts
it: Grafici

en: Global
it: Globale

en: From address
it: Indirizzo mittente

en: Plan
it: Piano

en: Aggregate
it: Aggrega

en: Containing any of the words
it: Contenente una qualsiasi delle parole

en: Containing the phrase
it: Contenente la frase

en: Containing none of the words
it: Contenente nessuna delle parole

en: This week
it: Questa settimana

en: This month
it: Questo mese

en: Default sort order
it: Ordinamento predefinito

en: Last week
it: Ultima settimana

en: Comment: added %subject.
it: Commento: %subject aggiunto.

en: You do not have any administrative items.
it: Non si dispone dei privilegi amministrativi.

en: always
it: sempre

en: Generate report
it: Genera rapporto

en: Not scheduled
it: Nessuna pianificazione
