Surveys (6.x-1.4) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Weight
fa: وزن

en: Category
fa: دسته بندی

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Save categories
fa: ذخيره دسته‌ها

en: Question
fa: سوال

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Choices
fa: انتخاب‌ها

en: description
fa: توضیحات

en: Short Description
fa: شرح کوتاه

en: Choice
fa: انتخاب

en: Category ID
fa: شناسه دسته
