Sweaver (6.x-1.2) - en to ur translation catalogue (28 entries)

en: User interface
ur: صارف مواجہ

en: Images
ur: تصاویر

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Status
ur: حالت

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Suffix
ur: لاحقہ

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Weight
ur: وزن

en: none
ur: کوئی نہیں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Logo
ur: لوگو

en: Site name
ur: سائٹ کا نام

en: Site slogan
ur: سائیٹ کا سلوگن

en: Color
ur: رنگ

en: Save and continue
ur: محفوظ کریں اور جاری رکھیں

en: User pictures in posts
ur: پوسٹس میں صارف کی تصویر

en: User pictures in comments
ur: تبصروں میں صارف کی تصویر

en: Shortcut icon
ur: شارٹکٹ آئیکن

en: Shortcut icon settings
ur: شارٹکٹ  آئیکن کی ترتیبات
