Syntax Highlighter (6.x-1.24) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Theme
pt: Tema

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Digite uma URL do Drupal por linha. O asterisco (*) serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: Enabled languages
pt: Idiomas habilitados

en: Installed
pt: Instalado
