System Information (6.x-2.0) - en to da translation catalogue (64 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Group
da: Gruppe

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: On
da: Tilsluttet

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Date
da: Dato

en: Weight
da: Vægt

en: Multiple select
da: Flere valg

en: Required
da: Obligatorisk

en: Name
da: Navn

en: Preview
da: Gennemse

en: Filename
da: Filnavn

en: Modules
da: Moduler

en: Display mode
da: Visningstilstand

en: Total
da: I alt

en: Unknown
da: Ukendt

en: Active
da: Aktiv

en: Off
da: Afbrudt

en: Host
da: Værtsnavn

en: Allowed
da: Tilladt

en: Roles
da: Roller

en: Comment
da: Kommentar

en: Published
da: Udgivet

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Sticky at top of lists
da: Klæbrig

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Users
da: Brugere

en: Rows
da: Rækker

en: Optional
da: Valgfrit

en: Do not display
da: Vis ikke

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Last run !time ago
da: Sidst kørt for !time siden

en: Blocked
da: Blokeret

en: Permissions
da: Tilladelser

en: File system path
da: Filsystemsti

en: Themes
da: Temaer

en: Read only
da: Læse

en: Display on separate page
da: Vis på separat side

en: Anonymous commenting
da: Anonyme kommentarer

en: Anonymous posters may not enter their contact information
da: Anonyme brugere <em>må ikke</em> indtaste kontakt information

en: Anonymous posters may leave their contact information
da: Anonyme brugere <em>kan</em> indtaste kontakt information

en: Anonymous posters must leave their contact information
da: Anonyme brugere <em>skal</em> indtaste kontakt information

en: Display below post or comments
da: Vis under indlæg eller kommentarer

en: Read/Write
da: Læse/skrive

en: Session name
da: Sessionsnavn

en: Configuration file
da: Konfigurationsfil

en: Web server
da: Webserver

en: Memory limit
da: RAM grænse

en: Tables
da: Tabeller

en: IP address
da: IP-adresse

en: Display above the comments
da: Over kommentarer

en: Display below the comments
da: Under kommentarer

en: Display above and below the comments
da: Over og under kommentarer

en: PHP extensions
da: PHP-udvidelser

en: Storage engine
da: Lagringsmekanisme

en: Comments per page
da: Kommentarer pr. side

en: Multilingual support
da: Understøttelse af flere sprog

en: Enabled, with translation
da: Aktiveret, med oversættelse
