Taskbar (6.x-1.0-rc1) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Item
ar: عنصر

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Disabled
ar: معطل

en: Block settings
ar: إعدادات الصناديق

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Region
ar: المنطقة

en: Display
ar: العرض

en: Add item
ar: أضف رابطا

en: <none>
ar: <لا يوجد>

en: Block
ar: الصندوق

en: configure
ar: ضبط

en: Items
ar: أخبار

en: Provider
ar: المزود

en: Tools
ar: الأدوات

en: Source
ar: المصدر

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Activity
ar: النشاط

en: Style
ar: نمط

en: revert
ar: استرجاع

en: Role specific visibility settings
ar: إعدادات عرض خاصة بأدوار المستخدمين

en: The block configuration has been saved.
ar: تم حفظ إعدادات الصندوق.

en: export
ar: تصدير

en: Link settings
ar: اعدادات الرابط
