Taxonomy Image (6.x-1.6) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Images
da: Billeder

en: Delete
da: Slet

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: None
da: Ingen

en: Image
da: Billede

en: none
da: ingen

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Vocabularies
da: Ordforråd

en: Upload image
da: Upload billede

en: Term name
da: Ord

en: Advanced
da: Avanceret

en: General
da: Generelt

en: Term description
da: Beskrivelse af term

en: Imagecache Preset
da: Imagecache forvalg

en: Link style
da: Udseende

en: General Options
da: Generelle indstillinger

en: Image Attach
da: Vedhæft billede

en: Opt-out
da: Frameldelse

en: Primary Key: Unique cache ID.
da: Primær nøgle: Unik cache ID.

en: A collection of data to cache.
da: En samling af data som caches.

en: A Unix timestamp indicating when the cache entry should expire, or 0 for never.
da: Timestamp som angiver hvornår cachen udløber, eller 0 for aldrig.

en: A Unix timestamp indicating when the cache entry was created.
da: Timestamp som angiver hvornår cachen blev oprettet.

en: Any custom HTTP headers to be added to cached data.
da: Tilpassede HTTP headers som skal tilføjes til de cachede data.

en: A flag to indicate whether content is serialized (1) or not (0).
da: Flag som angiver om indholdet er serialiseret (1) eller ikke (0).

en: pixels
da: pixel

en: Term image
da: Kategoribillede

en: Default image
da: Standardbillede

en: Link title
da: Linktitel

en: Picture image path
da: Sti til billeder
