Taxonomy Image (6.x-1.6) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Images
ar: الصور

en: Delete
ar: حذف

en: Disabled
ar: معطل

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: None
ar: لا شيء

en: Image
ar: الصورة

en: none
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Vocabularies
ar: المعاجم

en: Upload image
ar: ارفع صورة

en: Term name
ar: اسم المفردة

en: Advanced
ar: متقدم

en: General
ar: عام

en: Term description
ar: وصف المصطلح

en: edit term
ar: حرر المفردة

en: Link style
ar: طرز الرابط

en: pixels
ar: بكسلات

en: Default image
ar: الصورة الافتراضية

en: Picture image path
ar: مسار الصورة

en: Constraint
ar: قيد
