Taxonomy Treemenu (6.x-5.4) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Enabled
ar: مفعل

en: Depth
ar: العمق

en: Help
ar: المساعدة

en: Menu item
ar: رابط

en: This field is required.
ar: هذا الحقل ضروري.

en: menu
ar: قائمة

en: !title: !required
ar: ‏!title: ‏!required

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
ar: اسم القائمة يجب أن يحتوي على أرقام، حروف، و خطوط سفلية فقط.

en: The menu already exists.
ar: القائمة موجودة بالفعل.

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
ar[0]: لا يمكن أن يكون اسم القائمة أطول من حرف واحد.
ar[1]: لا يمكن أن يكون اسم القائمة أطول من @count حروف.
ar[2]: لا يمكن أن يكون اسم القائمة أطول من حرفين.
ar[3]: لا يمكن أن يكون اسم القائمة أطول من @count حروف.
ar[4]: لا يمكن أن يكون اسم القائمة أطول من @count حرفا.
ar[5]: لا يمكن أن يكون اسم القائمة أطول من @count حرف.

en: The custom menu %title has been deleted.
ar: تم حذف القائمة %title.

en: Deleted custom menu %title and all its menu items.
ar: حُذفت القائمة %title و كل عناصرها.

en: This will override any other link you have set.
ar: سيلغي هذا أي رابط أخر قمت بحفظه

en: Drag to re-order
ar: اسحب لتغير الترتيب

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ar: التغييرات الحادثة على هذا الجدول لن تُحفظ إلا بعد إرسال الاستمارة.
