Taxonomy VTN (6.x-1.10) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Screenshots
tr: Ekran görüntüleri

en: Related terms
tr: İlgili terimler

en: Synonyms
tr: Eşanlamlılar

en: Settings
tr: Ayarlar

en: One
tr: Bir

en: edit
tr: düzenle

en: Vocabularies
tr: Sözlükler

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: vocabularies
tr: sözlükler

en: Input format
tr: Girdi biçimi

en: Caching
tr: Önbellekleme

en: Terms
tr: Terimler

en: Show
tr: Göster

en: Features
tr: Özellikler

en: terms
tr: terim

en: or
tr: ya da

en: 1 comment | @count comments
tr[0]: 1 yorum
tr[1]: @count yorum

en: Global
tr: Genel

en: Show descriptions
tr: Açıklamaları göster

en: Three
tr: Üç
