Taxonomy VTN (6.x-1.8) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Related terms
da: Beslægtede ord

en: Synonyms
da: Synonymer

en: Settings
da: Indstillinger

en: One
da: En

en: edit
da: redigér

en: Vocabularies
da: Ordforråd

en: Number of columns
da: Antal kolonner

en: vocabularies
da: ordforråd

en: Input format
da: Inputformat

en: Terms
da: Ord

en: Note
da: Bemærk

en: Show
da: Vis

en: settings page
da: siden med indstillinger

en: Long description
da: Lang beskrivelse

en: or
da: eller

en: 1 comment | @count comments
da[0]: 1 kommentar
da[1]: @count kommentarer

en: Show descriptions
da: Vis beskrivelser

en: Two
da: To

en: Three
da: Tre
