Taxonomy VTN (6.x-1.9) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Related terms
fa: واژه‌های مرتبط

en: Synonyms
fa: مترادف‌ها

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: ویرایش

en: Vocabularies
fa: واژگان‌ها

en: Number of columns
fa: تعداد ستون‌ها

en: Input format
fa: قالب ورودی

en: Caching
fa: بکارگیری حافظه موقت

en: Terms
fa: واژه‌ها

en: Note
fa: یادداشت

en: Show
fa: نمایش

en: settings page
fa: صفحه تنظیمات

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: terms
fa: واژه‌ها

en: or
fa: یا

en: 1 comment | @count comments
fa[0]: 1 دیدگاه
fa[1]: @count دیدگاه

en: Global
fa: سراسری

en: Show descriptions
fa: نمایش توضیحات
