Term Fields (6.x-1.11) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Description
ar: الوصف

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Field
ar: الحقل

en: Save
ar: حفظ

en: Permitted file extensions
ar: امتدادات الملفات المسموح بها

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
ar: الامتدادات التي يمكن أن يرفعها المستخدمون في هذا الدور. افصل الامتدادات بمسافات، و لا تسبقها بنقاط.

en: Year
ar: السنة

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: Month
ar: بالشهر

en: Day
ar: باليوم

en: Integer
ar: عدد صحيح

en: Maximum file size per upload
ar: أقصى حجم للملف المرفوع

en: Allowed values list
ar: قائمة القيم المسموح بها

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Text field
ar: خانة نصية

en: MB
ar: م.بايت

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
ar: تحدد إعدادات بي.إتش.بي أقصى حجم للملفات المرفوعة ب %size.

en: Add field
ar: أضف خانة

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
ar: إذا كان هناك أي محتوى فى هذه الخانة، فسوف يتم حذفه ولن يمكن استرجاعه مرة أخرى.

en: Text area (multiple rows)
ar: منطقة النص (عدة سطور)

en: Edit field
ar: تحرير الحقل

en: Delete field
ar: احذف الحقل
