Text Size (6.x-1.9) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Administer
ar: أدر

en: Block title
ar: عنوان الصندوق

en: Variable
ar: متغير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Import
ar: استيراد

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Global settings
ar: إعدادات عامة

en: Normal
ar: طبيعي

en: Warning
ar: تحذير

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Link text
ar: نص الرابط

en: module
ar: الوحدة

en: Features
ar: الخصائص

en: Fixed
ar: ثابت

en: User management
ar: إدارة المستخدمين

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Theme settings
ar: إعدادات السمة

en: Site configuration
ar: إعدادات الموقع

en: Site building
ar: بناء الموقع

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Allowed values
ar: القيم المسموح بها

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: Toggle display
ar: غيِّر العرض

en: Block type
ar: نوع الصندوق

en: Identification
ar: التمييز

en: Translate interface
ar: ترجمة الواجهة
