Time Tracker (6.x-1.0-beta2) - en to eo translation catalogue (30 entries)

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Date
eo: Dato

en: Reset
eo: Restarigu

en: Weight
eo: Pezo

en: edit
eo: redakti

en: Save
eo: Konservu

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Time
eo: Tempo

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Node
eo: Nodo

en: Page
eo: Paĝo

en: 1 hour | @count hours
eo[0]: 1 horo
eo[1]: @count horoj

en: Comment
eo: Komento

en: locked
eo: ŝlosita

en: First day of week
eo: Unua tago de la semajno.

en: Locked
eo: Ŝlosita
