Time Tracker (6.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: enabled
id: hidup

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Date
id: Tanggal

en: Weight
id: Bobot

en: Save
id: Simpan

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Time
id: Waktu

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: User
id: Pengguna

en: Page
id: Halaman

en: 1 hour | @count hours
id[0]: 1 jam
id[1]: @count jam

en: Comment
id: Komentar

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: Duration
id: Durasi

en: Defaults
id: Bawaan

en: locked
id: terkunci

en: Activity
id: Aktifitas

en: First day of week
id: Hari pertama dalam sepekan

en: Locked
id: Dikunci

en: Value type
id: Tipe nilai

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
id: Tanggal dalam format yang mudah dibaca mesin. CCYY-MM-DD HH:MM:SS lebih diutamakan.

en: Invalid date format.
id: Format tanggal tidak valid.
