Time Tracker (6.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: enabled
it: attivato

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Author
it: Autore

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Time
it: Data e ora

en: Total
it: Totale

en: User
it: Utente

en: Node
it: Nodo

en: Page
it: Pagina

en: 1 hour | @count hours
it[0]: 1 ora
it[1]: @count ore

en: Comment
it: Commento

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Duration
it: Durata

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: locked
it: bloccato

en: Activity
it: Attività

en: First day of week
it: Primo giorno della settimana

en: Hours
it: Ore

en: on
it: il

en: Resume
it: Ripresa

en: Locked
it: Bloccato

en: Activities
it: Attività

en: Select box
it: Selezionare casella

en: Value type
it: Tipo di valore

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
it: Una data in qualsiasi formato leggibile dal computer. È preferibile CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
it: Formato data non corretto.

en: Days of the week
it: Giorni della settimana
